• slider1.jpg

Stary Sącz z Festiwalem Biegowym Środa, 10 lutego 2021

W sądeckim ratuszu została podpisana deklaracja o współpracy przy organizacji Festiwalu Biegowego na Sądecczyźnie. Pod deklaracją  podpisy złożyli Zygmunt Berdychowski, prezes Stowarzyszenia Sądeczanin, Jacek Lelek, burmistrz Starego Sącza, Joanna Fryzowicz, prezes Fundacji Newag oraz włodarze Nowego Sącza, Piwnicznej Zdroju i Rytra.

To jest nasze wspólne święto – zaznaczył prezes Berdychowski. – Udało się nam w krótkim okresie czasu doprowadzić do tego, ze uzgodniliśmy treść deklaracji, którą dzisiaj podpiszemy. Ona normuje zasady współpracy, związanej z organizacją Festiwalu Biegowego. Chciałbym podziękować: burmistrzom Starego Sącza i Piwnicznej Zdroju, wójtowi gminy Rytro i oczywiście prezydentowi Nowego Sącza Ludomirowi Handzlowi za to, że tak szybko i jednoznacznie pozytywnie odpowiedzieli na moją propozycję, abyśmy wspólnie organizowali jedenasty Festiwal Biegów na Sądecczyźnie. 

Głównym miejscem tego wydarzenia będzie Piwniczna Zdrój i tam też zostanie ulokowane główne miasteczko biegacza na Zawodziu. Festiwal Biegowy będzie żył też w pozostałych gminach, które podpisały deklarację o współpracy przy organizacji tego wydarzenia.

 - Od lat współpracujemy z Fundacją Sądecką w tym zakresie, od lat włączamy się w tę imprezę - podkreśla burmistrz Jacek Lelek. - My też możemy się poszczycić kameralnymi w porównaniu z Festiwalem Biegowym, ale bardzo sympatycznymi imprezami - nocnym Biegiem św. Kingi i Biegiem o Puchar Miejskiej Góry. Te imprezy oczywiście zostają w naszym kalendarzu, ale chętnie włączymy się w to ogólnopopradzkie przedsięwzięcie, bo to ciekawa oferta dla gości przyjeżdżających na Sądecczyznę.

 Burmistrz nie ukrywa, że takie wydarzenia, to dźwignia promocyjna całego regionu. Przyjazd kilku tysięcy biegaczy z Polski i zagranicy, na pewno pomoże im odkryć Dolinę Popradu. Niewykluczone, że wielu z nich jeszcze tu wróci.

 Ważne, że nie promujemy się tutaj pojedynczo - dodaje burmistrz. - Zawsze jakoś leży mi na sercu, żebyśmy się promowali wspólnie, jako pewien kompleks wartości miejscowości, które razem stanowią niezwykle atrakcyjną ofertę spędzania wolnego czasu dla gości i turystów.


Urząd Miejski w Starym Sączu/fot. sadeczanin.info