• slider1.jpg

4,2 mln zł dotacji na trzy zadania. Skorzystają rodzice z dziećmi. Wtorek, 08 grudnia 2020

Premier Mateusz Morawiecki przedstawił dzisiaj listę samorządów, które otrzymają finansowe wsparcie w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Stary Sącz otrzymał pieniądze na trzy inwestycje. To 100% dofinansowanie ze strony państwa.

W planach jest budowa przedszkola w Moszczenicy Niżnej i Przysietnicy, a także żłobka w Starym Sączu. W Przysietnicy przedszkole powstanie tuż przy nowej bibliotece na bazie budynku po dawnym sklepie, który zakupiła gmina. Kolejne przedszkole wybudowane zostanie w Moszczenicy Niżnej, a w Starym Sączu powstanie żłobek.

Budynek po łaźni przy ulicy Jagiellońskiej w Starym Sączu jest niewielki, ale wpisany do rejestru zabytków i potrzebowaliśmy sporo pieniędzy zewnętrznych na jego adaptację - mówi burmistrz Jacek Lelek. - Rządowa dotacja pozwoli przyspieszyć realizację tych planów. Pieniądze w rzeczywistości będą więc wsparciem dla rodzin z dziećmi.

Otrzymane dofinansowanie pozwoli wybudować Przedszkole w Przysietnicy (koszt 1,3 mln) oraz Przedszkole w Moszczenicy Niżnej (koszt 1,4 mln). Na te zadania gmina ma już przygotowaną dokumentację. Przetarg ma zostać ogłoszony w pierwszym kwartale 2021 roku. Koszt przebudowy dawnej żydowskiej łaźni to około 1,5 mln zł.

Wszystkie trzy zadania mają zostać rozliczone w 2022 roku.


Urząd Miejski w Starym Sączu