• slider1.jpg

Bobrowisko nominowane w ogólnopolskim konkursie Wtorek, 13 października 2020

Enklawa przyrodnicza Bobrowisko znalazła się w ścisłej czołówce IX edycji konkursu Życie w Architekturze - w najważniejszym, ogólnopolskim konkursie na najbardziej znaczące realizacje architektoniczne w latach 2015-2019.

Serdecznie zachęcamy do głosowania w internetowym plebiscycie.

Głosowanie trwa do 27 października, Można oddać głos jeden dziennie. Nie trzeba się rejestrować ani podawać żadnych danych. Wystarczy odszukać Bobrowisko na liście i kliknąć. Kontrkandydatów jest sporo, konkurencja jest mocna.

ZAGŁOSUJ

Życie w Architekturze to ogólnopolski konkurs na najbardziej znaczące realizacje architektoniczne organizowany przez redakcję miesięcznika „Architektura-murator” od 1995 roku. Nazwa konkursu jest kwintesencją zarówno jego celu, jak i kryteriów oceny. Tak więc są to kwestie społeczne
i jakość życia w architekturze, promocja największych osiągnięć w dziedzinie architektury w Polsce, pobudzanie społecznego zainteresowania problematyką związaną z rolą architektury w kreowaniu rozwoju miast.

Bobrowisko ma już na koncie kilka wyróżnień i nominacji w ogólnopolskich konkursach, ale jego realizacja nadal jak widać odbija się echem w całej Polsce - mówi burmistrz Jacek Lelek. - Enklawa stała się kolejnym po platformie w Woli Kroguleckiej, celem licznych wycieczek. Cieszy się popularnością dzięki dostępowi zarówno dla mieszkańców jak i przyjezdnych, piechurów, osób mniej sprawnych i niepełnosprawnych oraz rodzin z małymi dziećmi. Okazało się, że ludzie cenią architekturę służącą wypoczynkowi, blisko natury. Zresztą dziś tworzy się coraz liczniej specjalną architekturę służącą korzystania z uroków przyrody. Podobny cel ma kładka spacerowa na Miejskiej Górze. To nasze trio, czyli leśne molo, Wola Krogulecka i Bobrowisko ma służyć mieszkańcom i zachęcić gości na pozostanie w Starym Sączu na dłużej.


Urząd Miejski w Starym Sączu