• slider1.jpg

Dzień Edukacji Narodowej Środa, 16 października 2019

Święto nauczycieli, wychowawców i pedagogów pracowników oświaty - podziękowania za trud włożony w codzienną pracę.

 Stare przysłowie chińskie mówi: Myślisz krok naprzód - sadź ryż. Myślisz 10 lat naprzód - sadź drzewo. Myślisz 100 lat naprzód - ucz ludzi. Dlatego burmistrz Jacek Lelek podczas tradycyjnego spotkania z kadra dyrektorską i nauczycielami mówił. - Ktoś powiedział, że nauczyciel to zawód, który w szczególny sposób ociera się o wieczność. Nikt z Was nie jest wstanie ocenić jak daleko sięgają efekty Waszej pracy. Oglądanie tych efektów nie zawsze jest Wam dane. Życzę, żebyście cieszyli się szacunkiem nie tylko dzieci, ale i rodziców oraz społeczeństwa. Żeby Wasz zawód był na właściwym stopniu szacunku w całym społeczeństwie. Dzisiejsze nagrody burmistrza to wyraz wdzięczności za Wasze osiągnięcia i zasługi.

Uroczystość miała miejsce w Powiatowej i Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej, a wszystkich zgromadzonych gości powitała Barbara Porębska, dyrektor ZOFAS-u w Starym Sączu. Na scenie wystąpili uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Starym Sączu.Burmistrz Starego Sącza złożył pracownikom placówek edukacyjnych, dla których organem założycielskim i prowadzącym jest gmina podziękowania i gratulacje, a następnie wręczył nagrody wyróżniającym się pracownikom:

Szkoła Podstawowa nr 1 w Starym Sączu (Pasoń Bogumiła, Janek Robert), Szkoła Podstawowa nr 2 w Starym Sączu (Beata Damasiewcz, Ewa Sojka), Szkoła Podstawowa w Popowicach (Bochniarz Jadwiga), Szkoła Podstawowa w Skrudzinie (Beata Knaga-Obrzud), Szkoła Podstawowa w Gołkowicach (Garwol Małgorzata), Szkoła Muzyczna I stopnia w Starym Sączu (Georg Weiss), Szkoła Podstawowa w Przysietnicy (Karolina Botwina), Szkoła Podstawowa w Barcicach (Tudaj Ewa, Szewczyk-Kiełbasa Jadwiga), Szkoła Podstawowa w Moszczenicy (Byrczak Maria), Gminne Przedszkole w Starym Sączu (Błaszczyk Magdalena) i Szkoła Podstawowa w Gaboniu (Florek Zofia). Nagrodzeni zostali także wszyscy dyrektorzy placówek.


Urząd Miejski w Starym Sączu/fot. starosadeckie.info

Galeria