• slider1.jpg

Nagroda Totus Tuus dla Piotra Pałki Poniedziałek, 14 października 2019

Dyrygent i kompozytor, autor muzyki do Oratorium o św. Kindze był nominowany za osiągnięcia w dziedzinie kultury chrześcijańskiej.

Piotr Pałka jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie. W 1999 roku był dyrygentem Chóru Papieskiego. Jest m.in. autorem hymnu Ogólnopolskiego Spotkania Młodzieży z Benedyktem XVI w 2006 roku. Od 1998 roku prowadzi ożywioną działalność artystyczną w Krakowie. Jego zainteresowanie muzyką wokalną przyczyniło się do założenia w 1999 roku mieszanego chóru "Voce Angeli", działającego przy bazylice oo. Franciszkanów w Krakowie, którego obecnie jest dyrygentem.

Piotr Pałka jest twórcą szeregu kompozycji i opracowań, takich jak: “Tryptyk Rzymski” Jana Pawła II, Missa in Basilica Cracoviensi Sancti Francisci, hymnu Ogólnopolskiego Spotkania Młodzieży z Benedyktem XVI – “Nie lękajcie się”, a także Oratorium Braniewskiego “Mikołaj Kopernik”. Swoim doświadczeniem i umiejętnościami chętnie dzieli się podczas sesji warsztatów muzyki liturgicznej.

Oratorium o św. Kindze „Najważniejsza jest miłość” powstało specjalnie z okazji ustanowienia św. Kingi oficjalną patronką Starego Sącza. Prapremiera odbyła się na dziedzińcu klasztornym. Oratorium wykonała Krakowska Orkiestra Kameralna Dell’Arte i chór Voce Angeli, a wówczas cały cykl wydarzeń związanych uroczystościami objął honorowym patronatem Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Autorem muzyki do oratorium jest właśnie Piotr Pałka. On też pokierował w 2016 r. wykonaniem nowego dzieła. Autorkami libretta są duchowe spadkobierczynie św. Kingi siostry Klaryski, mianowicie s. M. Franciszka Jadwiga Barnowska, M. Teresa Anna Izworska i s. M. Michaela Joanna Wasylciów.


Urząd Miejski w Starym Sączu

Galeria