• slider1.jpg

Olimpijskie tempo budowy. Hala sportowa uroczyście otwarta. Środa, 04 września 2019

Symboliczne światło olimpijskie na uroczystości otwarcia pełnowymiarowej hali sportowej w Starym Sączu zapalił wiceprezes Rady Ministrów, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin

Kiedy byłem bramkarzem Czarnych Jasło marzyłem o takiej hali sportowej - przyznał wicepremier Jarosław Gowin - Wasz patron ks. prof. Józef Tischner odegrał wielką rolę w moim życiu. Nauczył mnie, że warto cele stawiać sobie cele, piąć się w górę, bo to droga, która czyni nas lepszymi ludźmi. To otwarcie tego pięknego obiektu w duchu olimpijskim ma wielki sens, bo sport to szansa na rozwój własnego charakteru. Sport uczy by walczyć do końca, do ostatniej akcji, przezwyciężać własne słabości. Sport to nauka współpracy to lekcja szacunku dla innych. Życzę Wam drodzy uczniowie sukcesów i w sporcie szkolnym i wyczynowym, a wszystkim, którzy przyłożyli rękę do budowy hali, na czele z panem burmistrzem serdecznie gratuluję.

 

Otwarcie hali zaszczyciło wielu znamienitych gości. Parlamentarzyści: Barbara Bartuś, Anna Paluch, Elżbieta Zielińska, Andrzej Czerwiński, Jan Duda, Józef Leśniak, Stanisław Kogut, sekretarz Województwa Małopolskiego Wojciech Piech, Małopolska Kurator Oświaty Barbara Nowak, szefowa małopolskiego oddziału PFRON Marta Mordarska, Starosta Nowosądecki Marek Kwiatkowski Andrzej Gut Mostowy wiceprzewodniczący Rady ds. Turystyki w Małopolsce przy Urzędzie Marszałkowskim, wójtowie Łącka, Rytra, Podegrodzia, radni wojewódzcy, powiatowi, miejscy obecnej i minionej kadencji, sołtysi, dyrektorzy starosądeckich szkół, przedstawiciele służb mundurowych i duchowieństwa. Z dynamiczną i ciekawą prezentacją w duchu olimpizmu wystąpili uczniowie i rodzice dzieci.

 

- Można, by powiedzieć za Adamem Mickiewiczem - " o roku ów" - mówił burmistrz Jacek Lelek - Bo to rok jeśli chodzi o inwestycje w oświatę i sport wyjątkowy. Oddajemy w tym roku trzecią salę sportową,0 a za tydzień kolejną otworzy pan starosta przy liceum. Kiedy dwa lata temu na Tischneriadzie, podczas dni patrona SP nr 1 pani dyrektor Elżbieta Bodziony przekazała symbolicznie Kazimierzowi Gizickiemu symboliczny klucz do przyszłej hali było lekkie niedowierzanie. Dzisiaj ten klucz wrócił do rąk pani dyrektor. Obietnica została spełniona. Mamy ogromną satysfakcję i radość, że obiekt to miejsce będzie nas integrowało, że będą się tu rodziły talenty, że to będzie szkoła charakteru i wychowania poprzez sport.

Przetarg na budowę hali rozstrzygnięto 29 maja 2018. Wykonawca (Zakład Usługowy Instalacji Sanitarnej, C.O. i Gaz Marcin Pietruszka) oddał ją do użytku w sierpniu tego roku. Koszt budowy to 7,4 mln zł, a wartość dofinansowania z funduszy UE: 5 368 912,35 zł (program rewitalizacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 ). Inwestycja obejmowała budowę hali wraz z wyposażeniem, zapleczem sanitarnym połączenie jej ze szkołą oraz budowę 38 miejsc parkingowych, zagospodarowanie terenów zielonych. Dla części projektowanej przewidziano nowe instalacje kanalizacji deszczowej, kanalizacji sanitarnej i wody oraz oświetlenie zewnętrzne. Trybuny na 200 osób, hala sportowa wymiary 26 x 43 m z pełnowymiarowymi boiskami do piłki siatkowej, ręcznej i koszykówki, w pełni zintegrowana z budynkiem szkoły podstawowej. Hala sportowa ma służyć szkole a w godzinach pozalekcyjnych. mieszkańcom, klubom sportowym i innym rozgrywkom od świtu do późnych godzin wieczornych. Hala powstała na miejscu starej sali gimnastycznej.

Więcej zdjęć i relacja na naszym profilu  FB


Urząd Miejski w Starym Sączu

Galeria