• slider1.jpg

Śladami Langa i Szurkowskiego Wtorek, 11 czerwca 2019

W czwartek rusza 57. Małopolski Wyścig Górski. Metę, trzeciego, finałowego etapu wzorem ubiegłego roku organizatorzy wyznaczyli na Przehybie. Na tym morderczym podjeździe mogą rozstrzygną się losy całego wyścigu.

Kolarze przejadą oczywiście przez starosądecki rynek (lotna premia), ale kibice, do czego gorąco zachęcamy, mogą dopingować kolarzy w Gołkowicach, Moszczenicy Niżnej, Moszczenicy Wyżnej, Skrudzinie, Gaboniu i Przehybie. Ceremonia dekoracji zwycięzców jak zwykle na starosądeckim rynku. Całość rozpocznie się 13 czerwca na krakowskim Rynku Głównym. Zawodnicy będą ścigali się w Kryterium o Złoty Pierścień Krakowa. Dzień później kolarze zameldują się w Myślenicach, skąd wyruszą na 120-kilometrową trasę pierwszego etapu do Wieliczki. 15 czerwca zaczną się góry. Peleton ruszy z Niepołomic, by po 146 kilometrach zameldować się w Nowym Targu. Ostatni etap 16 czerwca to trasa z Chochołowskich Term do Starego Sącza, którą zwieńczy atrakcyjna dla kibiców, ale wymagająca nadludzkiej wytrzymałości wspinaczka na Przehybę (1 175 m n.p.m.).

Walka zapowiada się emocjonująco, a zawodnicy zostaną wystawieni na najcięższą próbę - przez samą trudność trasy, ale i zapowiadany upał. Warto więć czekać na peletonu, w którym pojedzie wiele kolarskich znakomitości z 12 krajów. Zachęcamy, by wyjść im na spotkanie. Małopolski Wyścig Górski otrzymał licencję UCI, co plasuje go w czołówce najbardziej prestiżowych kolarskich wyścigów organizowanych w Polsce, a w jego długiej historii zwyciężały w nim legendy polskiego kolarstwa: Czesław Lang, Ryszard Szurkowski, Stanisław Szozda, Tadeusz Mytnik, Zbigniew Piątek, Cezary Zamana, czy Łukasz Bodnar. W ubiegłym roku triumfował Amaro Antunes z Portugalii.

Wszystkie informacje o wyścigu można znaleźć na stronie https://tourofmalopolska.eu

Poniżej minutowa rozpiska i mapa dla kibiców, gdzie i o której się ustawić. Spod Chochołowskich Term peleton ruszy o g. 10.00. Przy zakładanej prędkości peletonu 42 km/h ( ze względu na pogodę może to być wolniej o kilkanaście minut) przez Gołkowice pierwsi kolarze przejadą około g. 12.35, premia lotna w Starym Sączu g.12.40, później ulicami Sobieskiego, Węgierską, Witosa, przez Moszczenicę Niżną i Wyżną, Skrudzinę, Gaboń g.13.00, a o g. 13.20 Przehyba i meta III etapu z premią górską. Zapraszamy również około 15.30 na rynek na dekorację zwycięzców II etapu i 57. Małopolskiego Wyścigu Górskiego.


Urząd Miejski w Starym Sączu/fot. Małopolski Wyścig Górski

Galeria