• slider1.jpg

VII Sesja Rady Miejskiej w Starym Sączu Wtorek, 30 kwietnia 2019

Sołtysi i członkowie zarządów osiedli odebrali postanowienia o wyborze, a rada sprawdzała postęp w budowie hali sportowej i centrum przesiadkowego wraz z parkingiem.

Sesja Rady Miejskiej rozpoczęła się tym razem w starosądeckiej bibliotece, a to ze względu na uroczyste wręczenie postanowień o wyborze sołtysom i członkom zarządów osiedli oraz gratulacje dla nowych samorządowców. Krótkie podsumowanie wyborów przedstawił sekretarz Gminy Stary Sącz Daniel Śmierciak. Ślubowanie złożył nowy radny Rady Miejskiej w Starym Sączu Andrzej Myjak, który w radzie zastąpi Stanisławę Mardułę (złożyła rezygnację z funkcji).

 

Burmistrz w sprawozdaniu przedstawił postęp prowadzonych inwestycji i plan remontów dróg dofinansowanych z Funduszu Dróg Samorządowych i Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. Przy wsparciu tego ostatniego gmina przeprowadzi modernizację i przebudowy dróg na Jachlówkę, Lipie do Kożuchów i w Gaboniu do Dunajca.

 

 

- Wiele inwestycji prowadzimy, wiele zakończyliśmy, ale już dzisiaj musimy myśleć w perspektywie roku 2030 - zaznaczył burmistrz - W samorządzie długofalowy plan, dalsza perspektywa jest najważniejsza. Musimy wiedzieć co chcemy osiągnąć za dekadę już dziś, żeby dobrze być przygotowanym do nowego rozdania funduszy unijnych i do pieniędzy krajowych, a co za tym idzie skutecznie, tak jak do tej pory skutecznie po nie sięgać. Pięć lat trwało przygotowywanie inwestycji budowy hali sportowej, którą państwo dzisiaj oglądali. Dlatego już wkrótce przystąpimy do prac nad Strategią Rozwoju Gminy Stary Sącz an lata 2021 - 2030, bo jesteśmy odpowiedzialni jako samorząd za jakość życia naszą i tych co po nas przyjdą.

Była też okazja do obejrzenia w terenie postępów prac przy hali sportowej (SP nr 1 w Starym Sączu) i centrum przesiadkowego przy ul. Pod Ogrodami. Dalsza część sesji odbywała się już w sali obrad urzędu miejskiego. Radni przyjęli zmiany w budżecie i WPF oraz szereg uchwał dotyczących wydzierżawienia nieruchomości gruntowych i wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości.


 Urząd Miejski w Starym Sączu

 

 

Galeria