• slider1.jpg

Stary Sącz na Europejskim Kongresie Samorządów - dobra promocja w Europie Środa, 10 kwietnia 2019

V Europejski Kongres Samorządów trwał dwa dni. Na zróżnicowany program składało się siedem ścieżek tematycznych, obejmujących ponad 80 wydarzeń: bloków programowych, raportów, paneli, warsztatów, wykładów i prezentacji.

 Dużo miejsca na V Europejskim Kongresie Samorządów zajęła kultura w różnych wymiarach (ekonomia, społeczeństwo, integracja, promocja regionu). Do tej grupy tematów zaliczamy także panel "Recepta festiwalowych miast na śpiewający sukces" , w którym wziął udział burmistrz Jacek Lelek. Panel poprzedziła prezentacja "Tradycja i współczesność w muzyce. Na przykładzie Idanha-a-Nova – Kreatywnego Miasta Muzyki UNESCO". Stary Sącz po raz kolejny zaznaczył swoją obecność na Europejskim Kongresie Samorządów. Kraków gościł w tym roku 600 gości z zagranicy, m.in. z Europy Zachodniej i Środkowej, a także z krajów takich jak Ukraina, Rosja czy Gruzja.

 - Obok dużych dużych miast, na przykład Orleanu, Bordeaux, Edynburga i największych polskich samorządów jest też miejsce dla takich jak nasz - mówi burmistrz Jacek Lelek - Panel, w którym maiłem przyjemność uczestniczyć dotyczył miast festiwalowych, a do takich już można myślę zaliczyć Stary Sącz z Pannonicą, Starosądeckim Festiwalem Muzyki Dawnej, Strefą Chwały, czy Jarmarkiem Rzemiosła, który nigdy bez dobrej muzyki się nie obywa. Te i wiele innych naszych wydarzeń kulturalno-muzycznych buduje markę miejsca. W Krakowie była okazja do dobrej promocji Starego Sącza w Europie.


Urząd Miejski w Starym Sączu