• slider1.jpg

Ośrodek Zdrowia w Gołkowicach uroczyście otwarty Czwartek, 04 kwietnia 2019

Nowe komfortowe wnętrza, nowi specjaliści i nowy sprzęt. Przebudowa i rozbudowa ośrodka zdrowia kosztowała 2 mln złotych.

- To chyba jedyna w ostatnich latach tak duża inwestycja zrealizowana w całości z budżetu gminy. - mówił burmistrz Jacek Lelek. - To rzadki przypadek, żebyśmy  przy inwestycjach nie sięgali po dotacje. Dzięki projektom unijnym, czy wsparciu pieniędzy krajowych wiele udało się zdziałać. Tutaj trudno jednak było wpisać się w jakiś konkretny program dotacyjny. Niemniej to na pewno jedna z najważniejszych inwestycji ostatnich lat. Ośrodek w Gołkowicach zapewnia opiekę medyczną dla bardzo dużej grupy mieszkańców gminy i bardzo się cieszę, że będą mogli się leczyć w komfortowych warunkach. Dziękuję radnym ubiegłej i tej kadencji za decyzję o rozbudowie, która jak już wspomniałem była finansowana tylko z naszego budżetu.

W uroczystości wzięła udział Marta Mordarska dyrektorka Małopolskiego Oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, która składając gratulacje z zadowoleniem zauważyła, że obiekt jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami. Zupełnie nowy obiekt oglądali również przedstawiciele Rady Miejskiej w Starym Sączu na czele z przewodniczącym Andrzejem Stawiarskim, zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki i przedstawiciele duchowieństwa.

 Radości nie ukrywała również szefowa NZOZ Medicina i lekarka Zuzanna Rejowska. - Bardzo się cieszę, że dzięki rozbudowie zyskaliśmy dodatkowe przestrzenie i mogliśmy pozyskać specjalistów, tak potrzebnych mieszkańcom.

 W ośrodku przyjmują teraz kardiolog, ginekolog, stomatolog, protetyk stomatologiczny, pediatra i oczywiście lekarz podstawowej opieki zdrowotnej Zuzanna Rejowska. Umowę na dzierżawę w imieniu Gminy Stary Sącz podpisał Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej, któremu oddano budynek w administrację. Za zgodą rady została ona zawarta na 10 lat.


Urząd Miejski w Starym Saczu

Galeria