• slider1.jpg

Młodzież Zapobiega Pożarom Wtorek, 05 marca 2019

Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej zorganizowano tym razem w remizie OSP w Gołkowicach Górnych. Wzięło w nich udział 49 uczniów.

1 marca w remizie OSP Gołkowice Górne odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież Zapobiega Pożarom”, zorganizowane przy współpracy Urzędu Miejskiego w Starym Sączu, Zarządu Gminnego Związku OSP RP w Starym Sączu oraz Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

W eliminacjach gminnych brało udział 49 uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych mieszkających w Gminie Stary Sącz. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu pisemnego, ale z uwagi na wyrównany poziom musiały być jeszcze przeprowadzone dogrywki z dodatkowymi ustnymi pytaniami. Uczestnicy eliminacji gminnych OTWP przygotowywali się pod opieką nauczycieli z poszczególnych szkół. Do eliminacji powiatowych przeszło sześciu uczniów  z każdej grupy wiekowej (1 i 2 miejsca), którzy otrzymali największą ilość punktów.

 1. Grupa Szkoła Podstawowa klasy I - VI:

 1. Lena Drożdż – Szkoła Podstawowa w Popowicach.

 2. Patryk Bober – Szkoła Podstawowa w Popowicach.

 3. Helena Pasoń – Szkoła Podstawowa w Moszczenicy.

 4. Weronika Janeczek – Szkoła Podstawowa w Gaboniu.

 1. Grupa Szkoła Podstawowa klasa VII oraz III klasa Gimnazjum:

 1. Katarzyna Kołodziej – Szkoła Podstawowa w Popowicach.

 2. Dawid Bober – Szkoła Podstawowa w Popowicach.

 3. Wiktoria Jankowska – Szkoła Podstawowa w Przysietnicy.

 4. Rafał Gruca – Szkoła Podstawowa w Moszczenicy.

 1. Grupa Szkoły Ponadgimnazjalne:

 1. Aleksandra Ogorzały – II LO w Nowym Sączu.

 2. Aleksandra Jankowska – I LO w Nowym Sączu.

 3. Kacper Gancarczyk – ZSS w Nowym Sączu.

 4. Monika Owsianka – LO w Starym Sączu.

Wszyscy uczestnicy OTWP otrzymali dyplomy okolicznościowe, a dla wyżej wymienionych uczestników w poszczególnych grupach wiekowych odpowiednio do zajętych miejsc nagrody ufundował Burmistrz Starego Sącza: kamera sportowa, głośniki bezprzewodowe, powerbanki, pendrive, śpiwory, rakietki do ping ponga oraz kubek termiczny. Ponadto złożono opiekunom podziękowania za trud przygotowania uczniów do turnieju, wręczając im listy gratulacyjne i upominki (albumy i kalendarze Gminy Stary Sącz). Uczestnikom składamy gratulacje. Zdobywcom pierwszego i drugiego miejsca życzymy sukcesów w eliminacjach powiatowych, które odbędą się dnia  4 kwietnia 2019 r. w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu. Gminne eliminacje OTWP prowadził mł. bryg. Arkadiusz Nosal z Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu (Wydział Operacyjno - Szkoleniowy.


Urząd Miejski w Starym Sączu

Galeria