• slider1.jpg

UWAGA! Nowy sposób wyboru sołtysów, rad sołeckich i zarządów osiedli Czwartek, 14 lutego 2019

Mieszkańcy wybiorą swoich przedstawicieli nie na zebraniu wiejskim, czy osiedlowym, ale wrzucając głos do urny w lokalu wyborczym - tak samo, jak wybierają radnych i burmistrza. 

We wszystkich miejscowościach naszej gminy i osiedlach w Starym Sączu wybory zarządzone zostały na niedzielę 7 kwietnia 2019 r. od godz. 7.00 - 15.00 w 23 obwodach do głosowania.

Kandydatów na sołtysów, do rad sołeckich i zarządów osiedli można zgłaszać Gminnej Komisji ds. Wyborów, która będzie miała siedzibę w Urzędzie Miejskim w Starym Sączu, na specjalnych drukach, do 4 marca ( godz. 16.30) Kandydatów do sołeckich komisji wyborczych i osiedlowych można zgłaszać do , 8 marca (godz. 15.30).

- Zmiany są duże. Mam nadzieję, że nowy sposób wyborów będzie dla mieszkańców wygodniejszy i będzie okazją do większego obywatelskiego zaangażowania. Ma sprawić jeszcze mocniejsze zainteresowanie współdecydowaniem o tym, kto będzie reprezentantem mieszkańców przez najbliższe pięć lat. - mówi burmistrz Jacek Lelek. - Gorąco zachęcam do udziału.

Więcej szczegółów i dokumenty do pobrania TUTAJ oraz u sekretarza Gminy Stary Sącz.


Urząd Miejski w Starym Sączu