• slider1.jpg

W Barcicach ciepło i ekologicznie Czwartek, 06 września 2018

Jeszcze przed początkiem roku szkolnego zakończyły się prace przy docieplaniu szkoły podstawowej w Barcicach i modernizacji kotłowni. Teraz szkołę ogrzewają dwa nowoczesne i ekologiczne piece działające kaskadowo o łącznej mocy 276 kW.

 Inwestycja była współfinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. Wartość projektu to ponad milion złotych, z czego dofinansowanie 528 778, 24 zł. Termomodernizacja objęła docieplenie ścian budynków i stropu nad ostatnią kondygnacją. W szczególności dotyczy to najstarszej części szkoły powstałej jeszcze w latach 30-tych ubiegłego wieku. Generalny remont czekał ponadto kotłownię ( z wymianą pieca na nowoczesny zespół grzewczy). Ocieplenie ścian , modernizacja kotłowni oznacza zmniejszenie emisji szkodliwych substancji do powietrza, a warto dodać, że w szkole działa system kolektorów słonecznych.

- Bardzo się cieszymy, że udało się zdążyć z inwestycją przed pierwszym dzwonkiem. W Barcicach powstała przyjazna, bezpieczna przestrzeń publiczna, która wspiera rozwój kapitału społecznego – mówi burmistrz Jacek Lelek. - Myślę tutaj o całym centrum z dobrze wyposażoną szkołą, obiektami Barciczanki, ścieżką rowerową. Teraz szkołę czeka jeszcze rozbudowa. Tutaj też postaraliśmy się o dofinansowanie.

W ramach rozbudowy szkoła w Barcicach poszerzy się o cztery sale lekcyjne wraz z zapleczem socjalnym (po dwie sale na kondygnacji). Dodatkowo przebudowa obejmie ułatwienia dla osób niepełnosprawnych. Na wszystkie kondygnacje będzie można dostać się windą. Wejdziemy do niej z głównego wejścia do budynku. Projekt obejmuje też przebudowę w części istniejącej sal lekcyjnych na potrzeby pracowni chemicznej, fizycznej i plastycznej.

Kosztorys całości to 2 mln 88 tys. zł. W najbliższych planach jest dodatkowo budowa parkingu przed szkołą i przebudowa drogi powiatowej.


Urząd Miejski w Starym Sączu

Galeria