• slider1.jpg

Komisja Ochrony Środowiska Budownictwa i Rolnictwa Rady Miejskiej kolejny raz w terenie Czwartek, 09 sierpnia 2018

Członkowie komisji i burmistrz Jacek Lelek sprawdzali postępy prac przy budowie hali sportowej. Komisja oglądała również efekty trwającej przebudowy Traktu św. Kingi i rozbudowy ul. Papieskiej.


- Dopiero będąc na placu budowy można zobaczyć jaki rozmach ma ta inwestycja – mówi przewodniczący Komisji Sławomir Szczepaniak. - Główny ciężar prac to roboty zbrojeniowe, ciesielskie i beton. Hala szybko ruszy w górę.

Jak przy większości inwestycji Gmina Stary Sącz powalczyła o dofinansowanie (przyznawanie dotacji odbywało się w trybie konkursowym) i z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego dostała na halę 5 368 912, 35 zł. Sala o wymiarach 24 m na 42 m z jednej strony wyposażona będzie w trybuny na 200 miejsc i połączona ze szkołą. Inwestycję realizuje Zakład Usługowy Instalacji Sanitarnej, C.O. i Gaz Marcin Pietruszka z Brzeznej. Koszt budowy hali to 7 mln 400 tys. zł.

- Wiemy, że zapotrzebowanie w gminie na infrastrukturę sportową jest ogromne, mieszkańcy czekają na to miejsce od dawna. Tym bardziej się cieszę, że projekt otrzymał dofinansowanie. Dzięki środkom unijnym powstanie tu hala, w której będą prowadzone zajęcia sportowe, treningi, a także eventy – również kulturalne – skupiające naprawdę dużą widownię – mówi Leszek Zegzda z zarządu województwa.

 Przebudowa ul. Trakt św. Kingi i ul Papieskiej to również kosztowna inwestycja – pochłonie 6 mln 740 tys. zł, w tym dofinansowanie z Ministerstwa Infrastruktury wynosi 3 mln zł. - Drogi na przebudowanych i budowanych (ul. Papieska) odcinkach są poszerzone, z chodnikiem i ścieżką rowerową. - mówi burmistrz Jacek Lelek. - Powstaje droga o najwyższych parametrach, a to jeden z najważniejszych dojazdów do miasta i naszych atrakcji turystycznych: Opoki, Ołtarza Papieskiego, klasztoru, rynku, do obiektów Sokoła i na turniej Sokolika. Oznacza to też  dogodny dojazd i parking przy ogródkach działkowych i do wielu prywatnych działek w ciągu ul. Papieskiej.


Urząd Miejski w Starym Sączu