• slider1.jpg

10. Starosądecki Jarmark Rzemiosła Czwartek, 09 sierpnia 2018

Zapraszamy na najfajniejszy jarmark na południe od Gdańska. Rynek w Starym Sączu 18-19 sierpnia.


Jedna z największych plenerowych imprez handlowo-kulturalnych na Sądecczyźnie już za chwilę. Tak, tak , handlowych, bo Starosądecki Jarmark Rzemiosła jest do szperania, wybierania, oglądania i kupowania. W tym roku na starosądeckim rynku zamelduje się 120 kramów ze wszystkich zakątków Polski i ze Słowacji.

 Łatwiej byłoby napisać czego na jarmarku nie będzie. Wystawcy z całego Subregionu Sądeckiego i m.in. z Wadowic, Krakowa, Gliwic, Łodzi, Kielc, Radomia, a nawet Białegostoku przywiozą rzeczy, których nie znajdziemy gdzie indziej – rzadkie i niepowtarzalne. Będą więc poduszki dekoracyjne i okolicznościowe, poduszki profilowane, torby z aplikacjami, plecaki, rzeźba, płaskorzeźba, akwarela, malarstwo olejne, tradycyjne wyroby kowalskie, ozdobne lampy z mosiądzu, lampy naftowe i karbidowe, rzeźba ludowa w drewnie, figurki, płaskorzeźby sakralne i świeckie, ceramika artystyczna i użytkowa, wyroby z wosku pszczelego i z gliny haft richelieu, haft krzyżykowy, serwety, serwetki, kartki imieninowe, świąteczne, pejzaże kwiatowe, gwiazdki, bombki, aniołki, ręcznie robiona biżuteria rzeźba, wyroby z drewna, fujarki, piszczałki, szyte przytulanki, misie, myszki, poduszki, elementy dekoracyjne.

Zaplanowaliśmy jak co roku pokazy rzemiosła w tej edycji:

 

  1. Pokaz łyżkarstwa

Piotr Michniak – gmina Uście Gorlickie, godz. 11.00 – 19.00

  1. Pokaz wytwarzania gontów

Stanisław Możdżeń - Podwilk, godz. 11.00 - 19.00

  1. Warsztaty filcowania

Marta Czarnecka - Brzezna, godz. 16.00 – 19.00

  1. Warsztaty ceramiki

Katarzyna Rychlik, Artur Rychlik – Wadowice, godz. 16.00 – 19.00.

Do tego na Jarmarku Rzemiosła jest pysznie! Koła Gospodyń Wiejskich i stowarzyszenia serwują Regionalne smakołyki, a jarmarkowe popołudnia i wieczory tętnią muzyką i dobrą energią. Jak tu nie nazwać naszego jarmarku jedną z największych atrakcji turystycznych letniego sezonu na Sądecczyźnie? Tu trzeba być!

SPRAWDŹ TUTAJ