• slider1.jpg

W mieście Forum Ekonomicznego Stary Sącz doceniony przez ekonomistów Piątek, 22 czerwca 2018

10. jubileuszowa Ocena Aktywności Gmin Subregionu Sądeckiego w Krynicy- w kategorii głównej rankingu Gmina Stary Sącz zajęła drugie miejsce.

To nie było ostatnie wyróżnienie tego wieczoru w Krynicy ( gala odbywała się w Pijalni Głównej uzdrowiska), ponieważ II miejsce nasza gmina zajęła jeszcze w kategorii "Pozainwestycyjna działalność gospodarcza”. W tym roku, ze względu na jubileuszowy charakter zestawienia pojawiła się dodatkowa, uśredniona kategoria za lata 2013 - 2017. Tu Stary Sącz również wskoczył na podium, był za Muszyna i Limanową. Warto dodać, że ekonomiści z PWSZ wyliczyli, że w ostatnich pięciu latach Gmina Stary Sącz nie ma konkurencji jeśli chodzi o aktywność inwestycyjną.

To bardzo miłe być docenionym przez fachowców, którzy swoje opracowanie opierali na twardych danych z GUS, ministerstwa i Regionalnej Izby Obrachunkowej – mówi burmistrz Jacek Lelek. - Ta ocena to czysta matematyka, miarodajna, logiczna i oparta na wskaźnikach. Dziękuję całemu zespołowi urzędu miejskiego, radzie i całej społeczności lokalnej, bo to nasz wspólny sukces.

Koordynujący całe przedsięwzięcie prof. dr hab. Tadeusz Kudłacz, dyrektor Instytutu Ekonomicznego PWSZ w Nowym Sączu zauważa, że w ocenie branych jest pod uwagę kilka komponentów obrazujących różne działania gmin, ale główne znaczenie mają dokumentowane wskaźnikami finansowymi, osiągnięcia rozwojowe, które w efekcie będą oddziaływać na warunki życia mieszkańców przez szereg lat, a niektóre z nich dadzą podstawę do dalszego twałego rozwoju gmin. Wysokie miejsca w ocenie są następstwem dużego wysiłku władz gmin i całych społeczności lokalnych w podejmowaniu i realizowaniu wyzwań rozwojowych.

To bezcenne zestawienie pokazuje obraz tego, jak z roku na rok funkcjonują samorządy naszego regionu – mówi prezes Fundacji Sądeckiej Zygmunt Berdychowski. - Ekonomiści Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej wyłaniają samorządowych liderów i porządkują większość efektów ich działań według ustandaryzowanych kryteriów.

Ocenie Aktywności Gmin Subregionu Sądeckiego w tym roku stuknął jubileusz. Zestawienie przygotowywane jest już od dziesięciu lat. To wspólne przedsięwzięcie Fundacji Sądeckiej i Instytutu  Ekonomii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Prezentacji wyników rankingu i gali wręczania nagród towarzyszyło seminarium Salon Przemysłu Turystycznego z udziałem ekspertów z ministerstwa sportu i turystyki, urzędu marszałkowskiego i przedsiębiorców. Swoje stoisko promocyjne w Pijalni Głównej miał Stary Sącz i nie musimy dodawać, że cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.


Urząd Miejski w Starym Sączu

 

 

 

 

Galeria