• slider1.jpg

Nagrody dla tych, którzy wiedzą jak korzystać z funduszy europejskich Poniedziałek, 05 lutego 2018

Podczas gali "Fundusze z Kulturą" w Lusławicach organizowanej przez Zarząd Województwa Małopolskiego wyróżniono laureatów, którzy w ostatnim czasie sięgnęli po dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 oraz najlepiej korzystają z tych funduszy.

Gmina Stary Sącz za utworzenie Strefy Aktywności Gospodarczej oraz uzbrojenie tego terenu otrzymała statuetkę "Fundusze z Kulturą. - Ta inwestycja nie jest największą jaką realizujemy przy pomocy funduszy europejskich, ale jest jednym z etapów bardzo ważnej długookresowej strategii Gminy Stary Sącz  związanej ze scalaniem gruntów przez gminę i udostępnianiem atrakcyjnych terenów inwestycyjnych przedsiębiorcom - mówi Kazimierz Gizicki. - Myślę też, że nagrodzona tutaj została również pewna filizofia podejścia do rozwoju,całe kompleksowe działania, począwszy od zmian w planie przestrzennym, po udane starania o objęcie części naszej Strefy Aktywności Gospodarczej specjalną strefa ekonomiczną zarządzaną przez Krakowski Park Technologiczny.

Strefa będzie obejmowała działki o powierzchni 40 hektarów z przeznaczeniem pod zakłady pracy. Już dziś scalone zostało w obszarze strefy 7,5 hektara z przeznaczeniem na produkcję. W strefę inwestują bądź juz zainwestowały takie firmy jak BATIM, KALMAR, KMIETOWICZ, EKRAN, KOŁBON, które zdeklarowały budowę 20 tys. m² powierzchni produkcji i zatrudnienie około trzystu osób. Gmina przygotowuje koleje dwa przetargi na sprzedaż działek w strefie przemysłowej o powierzchni 1,2 hektara.

Link do krótkiej relacji z wydarzenia w telewizji tarnowska.tv: tarnowska.tv/aktualnosci/czytaj/20226,luslawice-viii-gala-funduszy-z-kultura.html#sthash.UZ5nKcgi.n7ZHhIVN.dpbs

Nagrody przydzielono w dwóch kategoriach – inwestycja w biznes i inwestycja w rodzinę. Laureaci w kategorii „Inwestycja w biznes”: – Gmina Szczurowa – Budowa Strefy Aktywności Gospodarczej w Szczurowej – Gmina Stary Sącz – Budowa Strefy Aktywności Gospodarczej w Gminie Stary Sącz – Centrum Edukacji Sigma Spółka z.o.o. – Tarnowskie Centrum Kadr Białej Gospodarki W kategorii Inwestycja w rodzinę: – Firma Doradczo Szkoleniowa Michał Krempa z Tuchowa – Projekt Bobolandia II – P.H.U. „Midrew” Zespół Placówek Oświatowo-Edukacyjno-Rekreacyjnych z Limanowej – Projekt: Wsparcie godzenia życia zawodowego z prywatnym w Limanowej i okolicznych gminach – Żłobek Miś Uszatek – Krystyna Gurba Przedszkole i Żłobek „Misiek” z Nowego Sącza – Projekt: Kreatywny i twórczy rozwój dziecka w Żłobku Misiek.


Urząd Miejski w Starym Sączu

Galeria