• slider1.jpg

Stary Sącz rozpoczął rok koncertowo Poniedziałek, 08 stycznia 2018

Tradycyjne koncerty noworoczne w Starym Sączu za nami. Goście usłyszeli moc znanej i lubianej klasyki, wykonywanej tradycyjnie na najbardziej prestiżowych koncertach. Królowały oczywiście utwory Straussów.

„Baron cygański" i „Wiedeńska krew" Johanna Straussa (syna), "Fajerwerki" Josefa Straussa i rzecz jasna „Marsza Radetzkiego" Johanna Strausa (ojca). W solistę podczas wykonania „Ognistej Polki” wcielił się burmistrz Jacek Lelek. Podczas takiego koncertu nie mogło zabraknąć popisów solistów. Gromkie brawa zebrał Kamil Górowski za wykonanie szlagieru „Gdybym był bogaty” z musicalu „Skrzypek na dachu". Tego artystę zobaczyliśmy na scenie jeszcze raz w duecie z tenorem Sebastianem Iźwickim. Sebastian Iźwicki, tenor rodem z Sądecczyzny zaprezentował natomiast solową partię z opery „Poławiacze pereł” George Bizeta. Skład solistów uzupełniła sopranistka Iwona Chruślicka.

Wśród widzów, których serdecznie witał burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek, znaleźli się mieszkańcy Starego Sącza, a także przyjaciele grodu św. Kingi. Byli w tym gronie m.in. posłanka na Sejm RP Barbara Bartuś, posłowie Andrzej Czerwiński i Jan Duda z małżonką Małgorzatą Mordarską-Duda (kierownikiem sądeckiej Delegatury Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego), Leszek Zegzda z zarządu Województwa Małopolskiego i radny sejmiku Stanisław Pasoń. Na koncert przyjechali też goście zza granicy. Partnerskie miasto Lewocza reprezentowała primatorka Lidia Budzinakowa z rodziną, a węgierskie Dunakesi polgarmester Diossi Csaba z delegacją. Koncertu Miejksiej Orkiestry Stray Sącz pod batuta Georga Weissa wysłuchali komendant miejski policji w Nowym Sączu inspektor Jarosław Tokarczyk, komendant komisariatu policji w Starym Sączu nadkom. Krzysztof Pawlak, prezes Sądeckich Wodociągów Janusz Adamek, prezes Banku Spółdzielczego w Starym Sączu Wojciech Kulak. radni Rady Miejskiej z Starym Sączu z przewodniczącą Ewą Zielińską i przedstawiciele duchowieństwa. ks. dr Roman Stafin i ks. ppłk. Augustyn Dzięgiel.

-Pomyślność Starego Sącza to suma pomyślności mieszkańców i odwiedzających go gości –mówił burmistrz Jacek Lelek, podkreślając, że w rozpoczynającym się roku, obchodzimy 100-lecie odzyskania niepodległości.- Życzę Państwu, by Nowy 2018 Rok był wypełniony miłością, życzliwością i spełnieniem pragnień. Niech kolejne karty kalendarza zapełnią się zrealizowanymi zamierzeniami i spełnionymi marzeniami. Warunkiem spełnienia tych życzeń jest pokój w ojczyźnie i w świecie. Niech dobry Bóg obdarza nas pokojem. Szczęśliwego Nowego Roku, Szczęśliwego Starego Sącza!


Urząd Miejski w Starym Sączu

Galeria