• slider1.jpg

Bieg wielkich serc Środa, 11 października 2017

II edcyja Biegu Barana w Skrudzinie potwierdziła, że pomaganie przez bieganie ma wielki sens, a sport może łączyć ludzi w szczytnym celu.

Za Bieg Barana, który w ostatni weekend odbył się w Skrudzinie wielkie brawa należą się organizatorom, czyli Fundacji Na Ratunek i Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Skrudzina „Przyjaźń”. Na gromkie oklaski zasłużyli również wszyscy uczestnicy ( nie zabrakło najmłodszych), którzy startowali całymi rodzinami, a Karol Trojan znany z akcji „Biegam Boso” pokonał niełatwą przecież trasę „obuty” tylko w dobrą formę.

Bieg podobnie jak w ubiegłym roku miał wymiar nie tylko sportowy, ale i dobroczynny. Całkowity dochód z imprezy zostanie przeznaczony na rehabilitację Józefa Szabli ze Skrudziny. Jedni pokonali 100 metrów inni 400 metrów a najwytrwalsi 7 km. Charytatywny bieg przyciągnął nie tylko wytrawnych biegaczy ale i amatorów. Biegowi towarzyszyły dodatkowe atrakcje. Wszyscy mogli wspólnie spędzić czas przy grillu i smakołykach, które przygotowały panie ze stowarzyszenia „Przyjaźń”, dla najmłodszych przygotowano gadżety i niespodzianki.

Gmina Stary Sącz objęła podobnie jak w ubiegłym roku patronat honorowy nad tą imprezą. Na najdłużsyzm dystansie zwyciężyli: Natalia Papiewska (TKKF Uklejna Myślenice) z Myślenic, czas: 34:25,14 i Sebastian Ogorzały (UKS Budowlani Nowy Sącz) z Przysietnicy, czas: 27:38,84. Gratulujemy.


Urząd Miejski w Starym Sączu/fot. archiwum organizatora

Galeria