• slider1.jpg

Galicyjski jesienny koncert literacki Wtorek, 10 października 2017

„Ballady i wiersze od przyjaciół” to hasło koncertu literackiego, zorganizowanego przez Powiatową i Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Starym Sączu pod patronatem Burmistrza Jacka Lelka, w ramach XXVII Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej.

Koncert odbył się w czwartkowe popołudnie 5 października w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu. Spotkanie poprowadził Andrzej Grabowski, twórca i wieloletni organizator Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej, która jest największym obszarowo w naszej części Europy festiwalem literackim, realizowanym na terenie Małopolski, Podkarpacia i zachodniej Ukrainy.

W niecodziennej atmosferze, w jesiennej scenerii miłośnicy poezji mieli okazję usłyszeć utwory poetyckie w autorskiej interpretacji. Na spotkaniu gościli literaci z Polski i różnych stron świata: Kazimierz Burnat z Wrocławia, Anna Łagoda-Casandri z Włoch, Oksana Chukhlib z Ukrainy, Geza Cseby z Węgier, Jan Dydusiak z Australii, Artur Grabowski z Ciężkowic, Wołodymyr Harmatiuk z Ukrainy, Ihor Hurhula z Ukrainy, Stefan Jurkowski z Warszawy, Krystyna Konecka z Białegostoku, Maria Ludkiewicz (Bilous) z Ukrainy, Eva Muckova z Bratysławy, Vladimir Stockman z Rosji, Andrzej Żmuda z Rzeszowa.

Na scenie „Sokoła” po raz pierwszy zaprezentowali swój talent wokalny młodzi artyści z Ukrainy: Tamara Łucenko, która jest muzykiem, piosenkarką i autorką tekstów do piosenek oraz Viktor Vynnyk, gitarzysta, twórca rockowej grupy muzycznej MERI.

Pożegnaliśmy już wyjątkowych Gości, ale będziemy mogli spotkać się z nimi za rok, kiedy do Starego Sącza znów zawita Międzynarodowa Galicyjska Jesień Literacka.


Urząd Miejski w Starym Sączu (fot. Rafał Kubik, Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu)

Galeria