• slider1.jpg

Wakacje z muzyką w sercu Starego Sącza Środa, 09 sierpnia 2017

W czwartek (10 sierpnia) o godz. 16.00 na dziedzińcu klasztoru sióstr Klarysek, odbędzie się koncert orkiestry festiwalowej Festiwalu „Wakacje z muzyką”. Serdecznie zapraszamy.

Festiwal "Wakacje z Muzyką", towarzyszący XXII Międzynarodowemu Kursowi Interpretacji Muzycznej to cykl koncertów muzyki klasycznej, których wykonawcami są wybitni muzycy - profesorowie polskich i zagranicznych uczelni muzycznych oraz studenci i uczniowie - uczestnicy Międzynarodowego Kursu Interpretacji Muzycznej.

W tym roku odbywa się XXII edycja tego festiwalu. Koncertowano już salach w koncertowych Nowego Sącza, w Muzeum Okręgowym, Pijalni Artystycznej w Piwnicznej - Zdroju oraz w obiektach na Szlaku Architektury Drewnianej. Na koncertowym szlaku nie mogło zabraknąć Starego Sącza, kolebki polskiej muzyki wielogłosowej.

Koncerty skierowane są do miłośników muzyki, osób w każdym wieku, zarówno mieszkańców Nowego Sącza i okolicznych miejscowości, jak i osób przybywających na Sądecczyznę na letni wypoczynek. Organizatorem Festiwalu jest Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Nowym Sączu.

Wstęp na koncerty jest bezpłatny.


Urząd Miejski w Starym Sączu