• slider1.jpg

Czwarta edycja budżetu obywatelskiego Wtorek, 08 sierpnia 2017

Ruszają konsultacje Regulaminu przed IV edycją Budżetu Obywatelskiego w Starym Sączu. Konsultacje potrwają od 1 sierpnia do 21 sierpnia 2017 r. 

Uwagi można zgłaszać poprzez e-mail: gmina@stary.sacz.pl lub pocztą tradycjną na adres: Urząd Miejski w Starym Sączu, ul. Stefana Batorego 25 33-340 Stary Sącz. Jesli zajdzie potrzeba zorganizowane zostanie również spotkanie konsultacyjne w tej sprawie.

REGULAMIN ostatniej edycji  jest dostępny tutaj:budzet.um.stary.sacz.pl/media/skanowanie0013.pdf

Tymczasem trwa wprowadzanie w życie projektów, które mieszkańcy Gminy Stary Sącz wybrali w ramach III budżetu obywatelskiego. Najszybciej udało się zrealizować z oczywistych przyczyn pomysły zakupowe. Tak więc Miejska Orkiestra Stary Sącz cieszy się już dość dawno z nowych kotłów i trąbki, Stowarzyszenie Górali Nadpopradzkich może już przygotowywać regionalne potrawy, bo w ramach budżetu zakupiono sprzęt gastronomiczny dla grupy gospodyń, które już zdążyły go wykorzystać przygotowując smakowite, regionalne potrawy choćby na Lachowską Michę. Z budżetu obywatelskiego w ramach tego samego projektu zakupiono zostanie również pięć par strojów regionalnych. Stowarzyszenie „Mostki Razem” skompletowało wyposażenie do świetlicy w Mostkach. W cierpliwość muszą uzbroić się pomysłodawcy projektów twardych, ponieważ każdy pomysł wymaga sporządzenia dokumentacji projektowej, zawierającej uzgodnienia, decyzje i opinie potrzebne do skutecznego zgłoszenia i realizacji zadania, ale i tutaj sprawy idą do przodu. Dzięki aktywności stowarzyszenia „Barciczanie Razem”, mieszkańcy mogą już korzystać z nowych wiat przystankowych w Barcicach i Barcicach Dolnych (na zdjęciu). Uzupełnieniem tego projektu będzie zakup kamer monitoringu w ważnych punktach Barcic.

Jeśli chodzi o rozbudowę placu sportowo-rekreacyjnego na os. Słonecznym to na ukończeniu jest projekt. Tutaj mieszkańcy będą mieli do dyspozycji zestaw street-workout, stół do chińczyka i szachów, stół do tenisa, stół piknikowy i zestaw sprawnościowy dla dzieci. W systemie zaprojektuj i wybuduj realizowane będzie zadanie „Od przedszkola do seniora – kolektywna rekreacja” w Moszczenicy (boisko do koszykówki, stół do tenisa, szachów, wiaty drewniane i kolejka linowa -huśtawka). Najbliżej realizacji z projektów tzw. twardych jest boisko do piłki siatkowej przy świetlicy w Popowicach. Projekt jest już złożony do Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.


Urząd Miejski w Starym Sączu