• slider1.jpg

Wspólny plan partnerskich miast Czwartek, 18 maja 2017

W starosądeckim magistracie odbyło się spotkanie z zastępcą primatora Lewoczy Józefem Cvoligą. Stary Sącz i Lewocza wspólnie piszą unijny projekt. Nasz samorząd stara się o pieniądze na "ścieżkę w koronach drzew", a Słowacy zagospodarowanie stawów.

Jest projekt, jest pozwolenie na budowę, a teraz zaczyna się proces pisania wniosku o dofinansowanie ścieżki na Miejskiej Górze z funduszy unijnych. Stary Sącz będzie zabiegał o pieniądze razem z partnerskim miastem Lewocza. Słowacka strona z tego samego projektu chce uatrakcyjnić turystycznie i rekreacyjnie lewockie stawy, podobnie jak zrobił to Stary Sącz. Stąd wizyta w starosądeckim magistracie zastępcy primatora Lewoczy Józefa Cvoligi i zespołu odpowiedzialnego za prowadzenie projektu po stronie słowackiej.

Przypomnijmy, że ścieżka będzie zaczynała się na szczycie Miejskiej Góry i wyposażona będzie we fragmenty w formie hamaków, mostki, czy fragment szklanej podłogi tuż przed zakończeniem z niewielkim pomostem z widokiem na Stary Sącz. Ścieżka będzie miała długość 218 m, a w ostatnim punkcie, czyli przy widokowym tarasie projektanci posadowili ją 18 m nad ziemią. Infrastrukturę rekreacyjną Miejskiej Góry uzupełnią ścieżki biegowo rowerowe.Urząd Miejski w Starym Sączu

Galeria