• slider1.jpg

Puchar Burmistrza Starego Sącza pojechał do Muszyny Poniedziałek, 15 maja 2017

Starosądecki samorząd od lat nie tylko kibicuje turniejowi bocci organizowanemu przez Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Gniazdo” ale wspiera go finansowo.

W turnieju współfinansowanym również przez Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu wzięły udział 32 drużyny i 100 uczestników. Areną zawodów była jak zwykle hala sportowa przy Zespole Szkół w Barcicach, gdzie całkiem liczna grupa kibiców przekonała się, że sport to doskonała forma terapii i integracji. Gościnne progi Zespołu Szkół w Barcicach po raz jedenasty stały się areną niezwykłych zmagań niepełnosprawnych sportowców.

W zawodach uczestniczyli zawodnicy z Nowego Sącza, Starego Sącza, Szczawnicy, Białki Niżnej, Gostwicy, Czarnego Potoka, Siołkowej, Lipnicy, Krynicy, Muszyny i Piwnicznej-Zdroju. Po prawie 6 godzinnych zmaganiach wyłoniono zwycięzców.

1 miejsce : Powiatowy Ośrodek Wsparcia w MUSZYNIE Czyszczoń Ewa, Wicik Damian, Bielak Tomasz.

2 miejsce: Warsztat Terapii Zajęciowej „Mada” w Nowym Sączu Kaleta Adrian, Szkaradek Ilona, Tabaszewski Michał.

3 miejsce: Środowiskowy Dom Samopomocy w Starym Sączu Tokarczyk Grzegorz, Kusyk Maciej, Sławomir Rams.

Na wszystkich zawodników czekały upominki i medale. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy z Zespołu Szkół w Barcicach, dyrekcji szkoły Grzegorza Garwola i Wandy Kochanowicz, sędziów turnieju i pięknej postawie samych zawodników udało się zorganizować kolejny wspaniały turniej.


Urząd Miejski w Starym Sączu

Galeria