• slider1.jpg

Aktualności

 • Do 4 maja br. można wziąć udział w konkursie „Małopolski Lider Przedsiębiorczości Społecznej”. O tytuł w ósmej edycji konkursu mogą starać się podmioty zarejestrowane w województwie małopolskim i prowadzące działalność gospodarczą od co najmniej 24 miesięcy.

 • Dotychczas rejestracja osób zainteresowanych udziałem w projekcie „Kierunek Kariera” Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie była możliwa jedynie po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie. Teraz można rejestrować się jedynie przez system elektroniczny.

 • 120 lat po śmierci zasłużonego dla regionu historyka, w kościółku św. Rocha na starym cmentarzu w Starym Sączu ks. proboszcz Marek Tabor odprawił mszę świętą w jego intencji, a liczne delegacje złożyły kwiaty na jego grobie. To była pierwsza odsłona tegorocznych obchodów poświęconych autorowi „Sądecczyzny”.

 • W tym roku Samorząd Województwa Małopolskiego oddaje w ręce Małopolan 8 mln zł w ramach Budżetu Obywatelskiego. Aby zdobyć te pieniądze należy złożyć wniosek w okresie od 7 maja do 6 czerwca br. Warto jednak dobrze się do tego przygotować, sprawdzić regulamin i wymagania formalne podczas warsztatów informacyjno-edukacyjnych w 20 miastach Małopolski.

 • Czwartek, 05 kwietnia

  Targi ogrodnicze na starej Sandecji!

  Fundacja Sądecka zaprasza w weekend 14-15 kwietnia na Sądeckie Targi Ogrodnicze. Po raz pierwszy w centrum Nowego Sącza, przy al. Wolności na tzw. starej Sandecji. Będą atrakcyjne propozycje na działkę, do przydomowego ogródka, na balkony, parapety itd., itp.

 • Dzisiaj, w miejscu gdzie kładka rowerowa zepnie brzegi Popradu, wykonawcy inwestycji odebrali z rąk Leszka Zegzdy, członka Zarządu Województwa Małopolskiego, umowę na wykonanie rowerowej przeprawy.

 • Fundacja Dzień Dobry w okresie marzec-grudzień 2018 realizuje projekt pt. „Liderzy 60+”, współfinansowany z Rządowego Programu Na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020, którego celem jest włączenie seniorów w działania na rzecz społeczności lokalnych.

 • Pod koniec roku skorzystamy już z przebudowanych Traktu św. Kingi i ul. Papieskiej - przebudowanych gruntownie, ponieważ umowa zobowiązuje wykonawcę do kompleksowych robót obejmujących m.in. budowę chodników, oświetlenia i ścieżki rowerowej.

 • Kulminacją uroczystości Tygodnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Veszprem, było spotkanie prezydentów Andrzeja Dudy i Janosa Adera. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele Stowarzyszenia św. Kingi ze Starego Sącza a także wiceburmistrz Kazimierz Gizicki.

strony 1 2 3 4