• slider1.jpg

Aktualności

 • Środa, 03 marca

  Nowa arena sportowa?

  O budowie skateparku i rowerowego pumptracku w Starym Sączu mówiło się od pewnego czasu. Sprawa nabrała rozpędu, gdy pojawiły się pieniądze z tarczy dla gmin górskich. Wiadomo już, że obiekty nie powstaną przy stawach, tak jak do tej pory planowano.

 • Środa, 03 marca

  Las - piękno i bogactwo

  Hasło tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” brzmi: „Zbiorowiska leśne w parkach krajobrazowych”. Etap gminny mamy już za sobą.

 • Uprzejmie informujemy, że zmienił się numer rachunku bankowego, na który dotychczas wpłacaliście Państwo opłaty za odbiór i zagospodarowanie odpadów. Teraz opłatę wpłacamy na indywidualny numer rachunku bankowego.

 • Poniedziałek, 01 marca

  Z aplikacją STOP COVID bezpieczniej

  Aplikacja pomaga w ograniczaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Im więcej użytkowników będzie z niej korzystać, tym większa będzie jej skuteczność. Aplikacja zapewnia pełną anonimowość. Nie wymaga podawania żadnych danych osobowych.

 • Powiatowa i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu oraz Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu zapraszają na panel dyskusyjny oraz promocję książki autorstwa Leszka Migrały „Historia Starego Sącza w zarysie”.

 • Wtorek, 23 lutego

  Jeżdżą z głową

  Gmina Stary Sącz wraz z Województwem Małopolskim realizuje projekt nauki jazdy na nartach pn. „JEŻDŻĘ Z GŁOWĄ”. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Gołkowicach i Szkoły Podstawowej Gaboniu 16 lutego 2021 r. rozpoczęli naukę jazdy na nartach.

 • Bez wychodzenia z domu i w łatwy sposób można złożyć deklarację dotyczącą opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Jak to zrobić? Przez platformę ePUAP2. Przygotowaliśmy dla Was krótki przewodnik.

 • Czwartek, 18 lutego

  Dotacją w smog

  Już 60 osób zdecydowało się złożyć wnioski o wymianę pieca przy wsparciu gminy. Warto się pospieszyć z decyzją, bo o przyznaniu dotacji decyduje kolejność wpływu wniosku, a pula jest ograniczona. Szczególnie osoby mające jeszcze w domu piec nie spełniający żadnych norm, powinny się zastanowić nad wymianą. Zgodnie z uchwałą antysmogową Sejmiku Województwa Małopolskiego, takie piece muszą być wymienione do końca 2022 r. Za nieprzestrzeganie uchwały grożą kary finansowe.

strony 1 2 3 4