• slider1.jpg

Urząd miejski

O projekcie

INFORMACJE O PROJEKCIE:

Odkrywanie zatartych śladów historii – po Starym Sączu i Lewoczy szlakiem
tajemnic

Projekt realizowany przez Gminę Stary Sącz oraz Miasto Lewocza.

Kontakt do mikrobeneficjenta:

GMINA STARY SĄCZ, 
ul. Stefana Batorego 25,
33-340 Stary Sącz,
tel. 48184460270,
 
 

Całkowita wartość projektu: 130 924,38 €

Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego: 96 085,39 €, co stanowi 73.39% całkowitych kosztów kwalifikowanych projektu.

Współfinansowanie z budżetu państwa: 10 042,12 €

Wkład własny: 24 796,87 €

 

W ramach projektu zaplanowano następujące działania:

stworzenie aplikacji mobilnej – „Odkrywamy zatarte ślady historii”,

– remont i adaptacja zabytkowego obiektu i nadanie mu funkcji informacji turystycznej w Lewoczy,

– w obydwu miastach odbędę się ogólnopolskie warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz dla przewodników i osób związanych z sektorem usług turystycznych.

 

Głównym celem mikroprojektu jest "wzrost wykorzystania przez mieszkańców regionu transgranicznego i odwiedzających go turystów dziedzictwa kulturowego i Starego Sącza i Lewoczy"

Miasta będą korzystać z istnienia cennego dziedzictwa kulturowego i przesłania historycznego w celu podniesienia ogólnej świadomości o dziedzictwie kulturowym oraz opracowaniu nowych produktów i działań w turystyce.

Pokazanie i zachęcenie do aktywnego poznawania historii i kultury a także atrakcyjne narzędzie do zwiedzania miast i poznania ich historii pozwoli na wzajemną wymianę mieszkańców swoją spuścizną. Dzięki jednemu zintegrowanemu produktowi mieszkańcy i osoby odwiedzające Stary Sącz lub Lewoczę będą zachęcane do wizyty w mieście partnerskim aby w równie atrakcyjny sposób poznawać jego tajemnice. Dodatkowym atutem będzie audioprzewodnik, który pozwoli wykorzystać czas podróży na trasie Stary Sacz - Lewocza aby zapoznać się z występującymi po drodze miejscami, związanymi z nimi postaciami ważnymi dla danego terenu. Nowatorskie rozwiązania występują w większości działań w projekcie. Remont wieży w Lewoczy i urządzenie Centrum Informacji Turystycznej będzie wizytówką miasta i zachęci w atrakcyjny sposób do poznania jego historii. Nowatorska aranżacja opracowana przez architektów będzie współgrać z zabytkowym charakterem tego miejsca.

Z kolei profesjonalna i nowoczesna aplikacja na urządzenia mobilne sprawi, że dostęp wiedzy o kulturze pogranicza będzie otwarty dla wszystkich chętnych i to zanim pojawią się oni na ziemi sądeckiej czy lewoczańskiej. Dodatkowym atutem nowego produktu będzie wyposażenie aplikacji mobilnej w gotowe quizy - gry miejskie, powodujące, że poznawanie tajemnic z historii miasta będzie ekscytujące również dla jego mieszkańców. Zagadki, łamigłówki oraz ciekawostki o których nie każdy przeczytał w dostępnych przewodnikach sprawią, że jedną z grup docelowych będą dzieci i młodzież.

Okres realizacji: luty 2018 - marzec 2019